O nas
Pokaz iluzji/iluzjonistę lepiej zobaczyć niż o nim czytać.
Lepiej też wystąpić niż o sobie pisać... Napiszemy, zatem kilka naszych sugestii. Zanim to nastąpi troszkę przybliżymy swoją twarz publikując część biografii Markusa.
Magik Markus jest kompozytorem muzyki elektronicznej i etno-elektronicznej. W wieku 16 lat nagrał pierwszy swój utwór w zawodowym studio, kilka lat później wydał swoją pierwszą solową płytę. Jako kompozytor i klawiszowiec/pianista wydał 11 płyt solowych pod wieloma pseudonimami, sprzedał ponad 2mln. płyt na całym świecie. Komponował muzykę m.in. dla iluzjonistów z całego świata. Wziął udział w popularnym wśród iluzjonistów programie "Music for Magic". Wtedy zakochał się w sztuce iluzji. Kiedy zaczął uprawiać tę sztukę, niemalże natychmiast zaczął być profesjonalistą. W 2010 roku na festiwalu iluzji w czeskim Zlinie zdobył IV miejsce w iluzji scenicznej. To było motorem do ciężkiej pracy i walki o wyższe miejsca. Praca trwała dość długo. Festiwali było kilka, ale co najważniejsze pojawiały się trzecie i drugie miejsca w wielu dziedzinach iluzji. Magik Markus zanim został iluzjonistą nie tylko  komponował i grywał swoje koncerty. Był również konferansjerem i satyrykiem. Występował m.in. z Krzysztofem Skibą w jego klubowej wersji Lalamido-Show. Wyprodukował ponad 200 spektakli i widowisk artystycznych, w tym pokazy tańca i pokazy rewiowe. Zorganizował ponad 5000 imprez firmowych i klubowych od 1990 roku. Organizował koncerty In-Grid, Kate Ryan, Benassi Bros i wileu innych zagranicznych gwiazd. Zorganizował koncerty większości polskich gwiazd! Ogromne doświadczenie niewątpliwie pomogło artyście zdobyć główną nagrodę na festiwalu I.A.I. w Comedy Illusion, czyli iluzji na wesoło.
Asystentka Magika Markusa Arashi - Kobieta Fakir jest zaś absolwentką szkoły aktorskiej Doroty Pomykały. Od dziecka związana ze sceną jako tancerka i aktorka spektakli teatralnych i odtwórczyni kilku niewielkich ról w polskich serialach i filmach fabularnych. Wystąpiła w egipskiej mega produkcji filmowej pt. Arabskie Noce (Arabian Nights). Arashi brała również udział w imprezach firmowych i integracyjnych jak animatorka, hostessa i tancerka. Przygotowywała tancerki pod względem choreograficznym i scenicznym. Jest współtwórczynią brazylijskiej rewii "Rio Show Viva Carnival".
Z Magikiem Markusem są członkami kilku stowarzyszeń iluzjonistów z całego świata, m.in: Czeskiego Stowarzyszenia Magików (Český magický Svaz), Unii Morawskich Iluzjonistów (Unie moravských kouzelníků), jest również dożywotnim członkiem Society of International Magician z Kuwejtu i Honorowym Członkiem w International Association of Illusionists z Sydney w Australii.
Magik Markus wystąpił jako iluzjonista ponad 2000 razy. Ze swoją asystentką Arashi już prawie 1500 razy.
Duet z takim dorobkiem i doświadczeniem musi być gwarancją sukcesu na Twojej imprezie.

Od Markusa:
Wielokrotnie spotkałem się z zarzutami, że pokaz iluzji nie jest żadną atrakcją na imprezę. Zdarzyło mi się oglądać (w Polsce i za granicą) iluzjonistów, którzy mimo niewątpliwych umiejętności i wysokiemu poziomowi sprowadzili pokaz iluzji do nudnego i bardzo monotonnego pokazu trików karcianych, w którym było za dużo techniki i warsztatu, ale brakowało show i magicznej atmosfery.
Show bez show jest kompletnym nieporozumieniem podczas imprezy. Podczas występu konkursowego na festiwalu iluzji, gdzie jury ocenia technikę i czystość wykonania trików dopuszczalny jest brak show, ale tylko i wyłącznie w przypadku close up (iluzji kontaktowej przy stoliku).
Podejmując decyzję o doborze iluzjonisty na imprezę należy przede wszystkim zadać sobie kilka pytań:
1. Czy cena jest naprawdę tak ważna i czy stać Cię na wyrzucenie pieniędzy w błoto, kiedy jedynym wyznacznikiem/kryterium będzie dla Ciebie cena...?
2. Czy wolisz aby wystąpił na Twojej imprezie młody i niedoświadczony iluzjonista, czy lepiej byłoby żeby wystąpił ktoś z dorobkiem ponad 2000 występów?
3. Czy wybierzesz zawodowca, który występuje na całym świecie i który zdobywa nagrody na międzynarodowych festiwalach czy wybierzesz osobę, która wzięła udział w komercyjnym programie telewizyjnym aby sprawdzić czy w ogóle ma talent?
4. Kto w programie TV gra najważniejszą rolę i kto tak naprawdę ma wpływ na to co widzisz na ekranie i czy zdajesz sobie sprawę, że program ten produkują telewizyjni fachowcy, a nie biorący w nich udział iluzjoniści.
5. Czy chcesz mieć na swojej imprezie iluzjonistę, który będzie prezentować rekwizyty czy triki iluzjonistyczne?
6. Czy chcesz aby wystąpił na Twoje imprezie iluzjonista, który skupi się na magicznych sztuczkach zamiast na publiczności, czy takiego, który wykona dynamiczny i zwariowany pokaz na wesoło z nieustanną interakcją z publicznością wykorzystując własną scenę, zawodowe oświetlenie i nagłośnienie estradowe, a także wiele efektów atmosferycznych i świetlnych?

Kiedy już odpowiesz sobie na te najważniejsze pytania, wybierz rodzaj iluzji, która Cię interesuje, ale skorzystaj z naszych sugestii, bowiem z tak ogromnym doświadczeniem będziemy w stanie dostosować program do Twojej imprezy, co będzie gwarancją, że pozostaniemy nie tylko w pamięci, ale i w sercach Twoich imprezowych gości.
Pamiętaj, że kontakt telefoniczny z nami prawie nic nie kosztuje, a może rozwiać wszelkie wątpliwości! Dowiesz się wszystkiego o programie i będziesz miał możliwość negocjowania ceny!

O sobie możemy powiedzieć, że jesteśmy skrupulatni i zwracamy uwagę na szczegóły techniczne a do każdej imprezy podchodzimy z niezwykłą dokładnością i dbałością o najmniejsze szczegóły.
- Jako Magik Markus występowałem najpierw w niewielkich wiejskich szkołach pozostawiając uśmiech na buziach najmłodszych. Nie mając wielkiego doświadczenia zacząłem angażować się w występy charytatywne, w których wystąpiłem w całej Polsce ponad 700 razy. Paradoksalnie to spowodowało, że było mnie stać na inwestycje w zawodowe rekwizyty, które kupowałem jedynie poza granicami naszego kraju. Zacząłem przebudowywać swój program, związałem się z zawodową aktorką, z której stworzyłem tancerkę tańca brzucha i fakirkę.
To właśnie wspólnie z Arashi stworzyliśmy współczesną formę tańca brzucha New Belly Dance. Za sprawą i pomocą naszych przyjaciół z Bangladeszu, Indii i Turcji, New Belly Dance stał się niezwykle popularnym stylem tańca w tych krajach.
To otworzyło nam drogę do występowania w gronie najlepszych hinduskich iluzjonistów i w rezultacie występować na całym świecie.
Aby pokazy były ciekawsze i bardziej zróżnicowane postanowiłem dodać pokazy fakirskie Arashi - Kobiety Fakir do mojego programu dużej iluzji. Program wzbogacony występami Arashi został najlepiej sprzedawalnym pokazem iluzji w tej części Europy w 2013 i 2014 roku.
Wybierając nas, wybierasz mistrzowski pokaz iluzji z ogromną dawką humoru na najwyższym poziomie z zawodowym sprzętem i znajomością obsługi.
- Jako Arashi wystąpiłam z Markusem prawie 1500 razy z czego ok. 200 razy na różnego rodzaju imprezach charytatywnych.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą
Magik Markus i Arashi - Kobieta Fakir.

Media / znani i lubiani o nas:

Krzysztof Rutkowski: ...Markusa znam kupę lat, znałem go z czasów, kiedy organizował eventy, koncerty i pokazy tańca. Wiedziałem, że jest zwariowany, ale nie sądziłem że zostanie magikiem i że aż tak dobrym. Jako detektyw znany z dokładności i spostrzegawczości z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że nie zauważyłem rozwiązania, czyli tego, co iluzjoniści nazywają sekretem...
Paweł Kukiz: ...lata temu poznaliśmy się na jakimś koncercie i było to nie jeden raz, nie sądziłem, że znów się spotkamy i to w momencie kiedy będę kandydował na prezydenta RP. Byłem bardzo zaskoczony tym co robi Markus i że został iluzjonistą. Nie widziałem wiele, ale to co zobaczyłem było po prostu genialne.
Radek Liszewski - zespół WEEKEND: Markus to naprawdę magia. Aż żałujemy, że nie mogliśmy zobaczyć całego występu.
Zygmunt Chaizer: Magik Markus wszedł na scenę i spowodował, że większość widzów podczas pokazu stała z otwartymi ustami. Pokaz oglądałem z boku sceny i mimo to nie widziałem w jaki sposób dochodzi o dych magicznych zjawisk. Zauważyłem też, że Markus kontrolował, gdzie stoi publiczność i doskonale radził sobie z tym, że kilka osób stało po bokach sceny.
Ivan Komarenko: Kiedyś Krzysztof i DJ Elektro, teraz Magik Markus jak wielu artystów ciągle musi coś zmieniać. Te wszystkie niesamowite triki są wręcz nierealne. Krzysztof powoduje, że normalny człowiek zastanawia się ile w tym wszystkim jest iluzji a ile sił nadprzyrodzonych.
Dorota Wellman: ...brawa dla naszych artystów, dziękujemy bardzo. Polecamy ich występy, bo występują przy różnych okazjach, jeśli państwo chcą mieć taką atrakcję wieczoru zachęcamy...
Marcin Prokop: ...a teraz powiedz jak to zrobiłeś... ...nie mam pojęcia jak to zrobiłeś, przecież to było tak blisko... Naprawdę jesteście super.
Andrzej Rosiewicz:  Bardzo mi się podobał wasz występ. Jestem zachwycony doborem programu i tym jak poradziliście sobie z nietrzeźwą publicznością.

Wybrane publikacje w mediach


 • Pangea Magazine
  Szkocja 2015
  English


 • Pangea Magazine
  Szkocja 2015
  Polish


 • Gazeta Koszalińska
  Edycja Kołobrzeska
  Kołobrzeg Polska 2014


 • Kurier Tuchowski
  Dział Kultura
  Tuchów Polska 2015


 • Dwutygodnik Rewia
  Wywiad i sesja zdjęciowa
  Polska 2012


 • CityTV
  Kanadyjska Telewizja
  Kanada 2012

Copyright by 2015 www.magik.art.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.